فکر سیدنی مستند ایرانی جشنواره کارگردان

فکر: سیدنی مستند ایرانی جشنواره کارگردان جشنواره فیلم اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه کنکور تا چهار سال آینده از بین بردن نخواهد شد ، تشکیل کمیته کارشناسی از بین بردن کنکور

معاون آموزشی وزارت علوم از تشکیل کمیته کارشناسی جهت تصمیم‌گیری در خصوص از بین بردن کنکور در این وزارتخانه خبر داد و گفت: هر تصمیمی که در این زمینه صورت بگیرد، ت

کنکور تا چهار سال آینده از بین بردن نخواهد شد ، تشکیل کمیته کارشناسی از بین بردن کنکور

تشکیل کمیته کارشناسی از بین بردن کنکور/ کنکور تا چهار سال آینده از بین بردن نخواهد شد

عبارات مهم : آموزش

معاون آموزشی وزارت علوم از تشکیل کمیته کارشناسی جهت تصمیم گیری در خصوص از بین بردن کنکور در این وزارتخانه خبر داد و گفت: هر تصمیمی که در این زمینه صورت بگیرد، تا چهار سال آینده اجرایی نخواهد شد.

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در گفت و گو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: ایده آل وزارت علوم در خصوص کنکور به عنوان یک عنوان مهم آموزشی و اجتماعی این است که کنکور از بین بردن شود، آیا از بین بردن این آزمون بر روی سلامت پذیرش و کیفت پذیرش دانشجو در دانشگاه ها تاثیر مثبت خواهد گذاشت، ولی توصیه قابل توجه این است که از بین بردن کامل کنکور یک فرآیند پیچیده است.

کنکور تا چهار سال آینده از بین بردن نخواهد شد ، تشکیل کمیته کارشناسی از بین بردن کنکور

وی در ادامه تصریح کرد: کمیته ای به منظور بررسی روند از بین بردن کنکور در وزارت علوم تشکیل شده است تا بتوانیم با همفکری و همراهی سایر بخش های ذیربط برنامه ریزی های مورد نیاز جهت از بین بردن آن ترسیم کنیم. در واقع یکی از بااهمیت ترین دستگاه هایی که در اصل کنکور دخیل هست، آموزش و پرورش است و اگر ما بتوانیم به این جمع بندی برسیم که کنکور به طور کامل از بین بردن شود، فرآیند اجرایی آن از چهار سال آینده اجرایی خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت علوم خاطر نشان کرد: باید هماهنگی با بخش آموزش و پرورش که خوراک مهم منابع انسانی دانشگاه ها و آموزش عالی را تامین می کند، جهت از بین بردن کنکور فراهم شود. در واقع آموزش و پرورش باید بتوانند جهت سه آینده جهت گیری فکری و یادگیری دانش آموزان را به گونه ای ترسیم کنند که آنها به آزمون زنی، کنکور و آزمون سراسری فکر نکنند بلکه به عمق زیاد آموزش بیندیشند. بنابراین از بین بردن کنکور حتما کار درستی است و در رابطه با این مساله نیز برنامه ریزی های مورد نیاز در وزارت علوم صورت می گیرد.

معاون آموزشی وزارت علوم از تشکیل کمیته کارشناسی جهت تصمیم‌گیری در خصوص از بین بردن کنکور در این وزارتخانه خبر داد و گفت: هر تصمیمی که در این زمینه صورت بگیرد، ت

رقابت در رشته های پر متقاضی از بین بردن نخواهد شد

دکتر شریعتی با تاکید بر اینکه مسابقه در رشته های پر متقاضی از بین بردن نخواهد شد، گفت: همانطور که عنوان شد، از بین بردن کنکور نیازمند کار کارشناسی هست، ولی به هر حال مسابقه جهت ورود دانشگاه در همه جای دنیا وجود دارد، یعنی ممکن است ما در کشور عزیزمان ایران مسابقه بین دانشگاه های مطرح نظیر دانشگاه های سطح یک را هر لحظه داشته باشیم و این روند ادامه خواهد داشت آیا که جوانان ما همواره میل به دارند در دانشگاه های سطح یک و رشته های پرمتقاضی ورود پیدا کنند.

وی ادامه داد: البته مسابقه جهت ورود به دانشگاه های سطح یک به این معنی نیست که کنکور باقی بماند، بلکه خود دانشگاه ها باید تدبیری بیندیشند تا بتوانند از نخبگان به خوبی استفاده کنند. در کشورهای پیشرفته نیز دانشگاه های معتبر وجود دارد که از طریق کنکور دانشجو گزینش نمی کنند. به هر حال باید راهکاری جهت پذیرش دانشجو در این دانشگاه ها وجود داشته باشد و من تصور می کنم در طرح و برنامه ریزی که جهت از بین بردن کنکور وجود دارد، مسابقه بین دانشگاه های سطح یک نیز جدی خواهد بود.

کنکور تا چهار سال آینده از بین بردن نخواهد شد ، تشکیل کمیته کارشناسی از بین بردن کنکور

معاون آموزشی وزارت علوم در آخر خاطرنشان کرد: زمانی که کارشناسان کمیته بررسی از بین بردن کنکور به درجه ای از اقناع و رضایت در تصمیم گیری برسند، مطمئنا آینده کنکور نیز مشخص خواهد شد.

واژه های کلیدی: آموزش | آموزشی | مسابقه | دانشگاه | سال آینده | وزارت علوم | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs